Fotowoltaika — fakty i mity

Fotowoltaika to nowoczesna technologia. Jeśli masz wątpliwości dotyczące energii słonecznej, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz poniżej. Naszym celem jest zapewnienie Ci pełnego zestawu informacji, który pomoże Ci podjąć trafną decyzję.

Fotowoltaika fakty i mity: Za mało słońca w Polsce

Badania nasłonecznienia w naszym kraju dowodzą, że mamy wystarczającą ilość energii słonecznej — średnio 1000 kWh/m2, a niektóre regiony mogą cieszyć się jeszcze większym nasłonecznieniem. Podobne wartości nasłonecznienia występują również w sąsiednich Niemczech, gdzie od lat inwestycje w fotowoltaikę przynoszą duże zyski.

Fotowoltaika fakty i mity: Panele fotowoltaiczne działają niezależnie od temperatury

Instalacja fotowoltaiczna Solar STAG generuje energię na podstawie natężenie światła, a nie są uzależnione od temperatury. Dlatego niezależnie od warunków atmosferycznych, panele fotowoltaiczne będą wytwarzać energię elektryczną.

Fotowoltaika fakty i mity: Inwestycja w fotowoltaikę szybko się zwraca

Instalacja fotowoltaiczna Solar STAG zwraca się bardzo szybko. Choć jeszcze kilka lat temu była to nowa i kosztowna technologia, obecnie sytuacja jest zupełnie inna. Warto również zauważyć, że żywotność takiej instalacji wynosi co najmniej 25 lat. Koszty energii elektrycznej będą rosły, podczas gdy instalacja będzie generować prąd już od pierwszego dnia jej użytkowania.

Fakt: Panele słoneczne działają nawet w pochmurne dni

Panele fotowoltaiczne są w stanie absorbować zarówno promienie bezpośrednie, jak i te rozproszone przez chmury, deszcz czy śnieg. Dzięki temu zapewniają ciągłą produkcję energii, nawet w warunkach pochmurnych.

Fakt: Systemy fotowoltaiczne są bezpieczne dla zdrowia

Instalacja Fotowoltaiczna Solar STAG zamontowane na dachu nie generuje żadnych negatywnych skutków dla otoczenia ani zdrowia. Nie emitują żadnych szkodliwych zanieczyszczeń, hałasu ani pola elektromagnetycznego. Są całkowicie bezpieczne i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.

Fakt: Instalacja fotowoltaiczna nie przyciąga piorunów

Montaż paneli fotowoltaicznych nie zwiększa ryzyka uderzenia pioruna w dom. Żaden z elementów instalacji fotowoltaicznej Solar STAG nie przyciąga piorunów ani nie powoduje większego ryzyka w porównaniu do domów bez takiej instalacji.

Fakt: Zakłady energetyczne są zobowiązane do przyłączenia mikroinstalacji

Zgodnie z ustawą o Odnawialnych Źródłach Energii, zakłady energetyczne mają obowiązek przyłączenia mikroinstalacji o mocy do 50 kW. Ponadto to one pokrywają koszty wymiany licznika na dwukierunkowy.

FAKT: Wybór producenta i rodzaju ogniwa ma znaczenie dla wydajności instalacji

Na rynku dostępne są różne rodzaje modułów fotowoltaicznych, takie jak monokrystaliczne, polikrystaliczne i cienkowarstwowe. To już pokazuje, że wybór producenta i rodzaju ogniwa ma bezpośredni wpływ na wydajność i jakość przyszłej elektrowni domowej. Aby efektywnie wytwarzać energię elektryczną i oszczędzać, warto zainwestować w wysokiej jakości technologię.

Solar STAG — fotowoltaika

Solar STAG to marka w portfolio spółki AC S.A. Pod tą marką od listopada 2020 roku firma oferuje klientom indywidualnymrolnikom oraz klientom biznesowym kompletne instalacje fotowoltaiczne. Klienci Solar STAG mogą liczyć na wsparcie nie tylko od projektu do montażu i uruchomienia instalacji fotowoltaicznej. Specjaliści i serwisanci Solar STAG pozostaną do dyspozycji klientów przez cały okres użytkowania paneli. Co ważne, nasi doradcy pomogą także w załatwieniu niezbędnych formalności, także tych dotyczących pozyskania dotacji ze środków publicznych. Dzięki silnej pozycji rynkowej spółka może zaproponować korzystne formy finansowania inwestycji, we współpracy z uznanymi instytucjami finansowymi.

Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności