Mój Prąd 6.0 po wakacjach?

Program Mój Prąd 6.0 prawdopodobnie startuje we wrześniu — Prezes NFOŚiGW

Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) poinformowała, że kolejna edycja popularnego programu „Mój Prąd 6.0” ruszy we wrześniu 2024 roku. Program „Mój Prąd” to jedno z najważniejszych działań wspierających rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce. Oferuje dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne.

Mój Prąd 6.0 rusza po wakacjach — budżet 400 milionów złotych

W rozmowie z Polską Agencją Prasową (PAP) prezes Dorota Zawadzka-Stępniak, poinformowała, że szósta edycja programu „Mój Prąd” będzie dostępna po wakacjach. Budżet programu wyniesie 400 milionów złotych.

Nowe wymagania.

Jak wynika z informacji przekazanych przez prezes NFOŚiGW, obowiązkowymi elementami mikroinstalacji fotowoltaicznej będą magazyny energii. To znacząca zmiana w stosunku do poprzednich edycji programu, mająca na celu zwiększenie efektywności energetycznej i stabilności systemu.

Start programu.

Program „Mój Prąd 6.0” ruszy już we wrześniu, co oznacza, że wnioski o dofinansowanie będzie można składać zaraz po wakacjach. To doskonała wiadomość dla wszystkich zainteresowanych instalacją paneli fotowoltaicznych z dodatkowymi korzyściami finansowymi.

Aktualny stan programu.

Obecnie NFOŚiGW jest w trakcie rozpatrywania wniosków z piątej edycji programu „Mój Prąd”. Rozpatrzenie wszystkich wniosków planowane jest do końca września. Jednak, jeśli wnioski będą zawierały błędy, proces może się przedłużyć na kolejne miesiące.

Korzyści z uczestnictwa w programie.

Program „Mój Prąd 6.0” to kontynuacja popularnego programu wsparcia dla mikroinstalacji fotowoltaicznych. Przyczynia się do on zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w Polsce. Dzięki nowym zasadom, uczestnicy programu będą mogli liczyć na wsparcie finansowe w wysokości do 400 milionów złotych. Ułatwi to realizację inwestycji w odnawialne źródła energii.

Nowa edycja jednak we wrześniu.

Prezes NFOŚiGW, Dorota Zawadzka-Stępniak, zapowiedziała start szóstej edycji programu „Mój Prąd” we wrześniu. Nowa edycja wymagać będzie instalacji magazynów energii. Dotychczas w programie wypłacono 2,6 miliarda złotych, a budżet nowej edycji wyniesie 400 milionów złotych. Na oficjalnych kanałach NFOŚiGW brakuje jeszcze szczegółowych informacji na temat „Mojego Prądu 6.0”.

Większość informacji, które zostały podane przez prezes NFOŚiGW w rozmowie z PAP, była już wcześniej znana. Już w marcu wiadomo było, że budżet programu „Mój Prąd” ma wynieść 400 milionów złotych. Dodatkowo, w kwietniu wiceprezes NFOŚiGW, Robert Gajda, informował, że szósta edycja „Mojego Prądu” nie rozpocznie się do zakończenia rozliczania piątego naboru.

Solar STAG — fotowoltaika

Solar STAG to marka w portfolio spółki AC S.A. Pod tą marką od listopada 2020 roku firma oferuje klientom indywidualnymrolnikom oraz klientom biznesowym kompletne instalacje fotowoltaiczne. Klienci Solar STAG mogą liczyć na wsparcie nie tylko od projektu do montażu i uruchomienia instalacji fotowoltaicznej. Specjaliści i serwisanci Solar STAG pozostaną do dyspozycji klientów przez cały okres użytkowania paneli. Co ważne, nasi doradcy pomogą także w załatwieniu niezbędnych formalności, także tych dotyczących pozyskania dotacji ze środków publicznych. Dzięki silnej pozycji rynkowej spółka może zaproponować korzystne formy finansowania inwestycji, we współpracy z uznanymi instytucjami finansowymi.

Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności