Dofinansowanie dla przedsiębiorców

Program Energia Plus IV — dofinansowanie dla przedsiębiorców na odnawialne źródła energii.

Skorzystaj z dofinansowania na inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z zachęt do inwestycji w odnawialne źródła energii w ramach programu Energia Plus IV. Do udzielenia dotacji wykorzystywane są kredyty na korzystnych warunkach. Przedsiębiorcy mogą rozwijać swoje firmy, będąc jednocześnie ekologicznie odpowiedzialnymi, łącząc odpowiedzialność ekologiczną z biznesem.

Program Energia Plus IV — kolejny nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców na odnawialne źródła energii

Dodatkowy wniosek o dofinansowanie w ramach programu Energia Plus IV wystosował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów dotyczących odnawialnych źródeł energii. Na wydatki związane z finansowaniem programu przeznaczono 566,9 mln zł.

Warunki dofinansowania dla przedsiębiorców na odnawialne źródła energii i przeznaczenie środków

Beneficjenci będą negocjować warunki dofinansowania z NFOŚiGW. Dzięki środkom finansowym udostępnianym przez program beneficjenci mogą przeprowadzić budowę, rozbudowę lub modernizację instalacji produkcyjnych oraz urządzeń przemysłowych. Celem tych działań jest redukcja zużycia surowców pierwotnych, ilości wytwarzanych odpadów oraz emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Przyczyni się to do ochrony środowiska i zwiększy konkurencyjności przedsiębiorstwa.

Beneficjenci dzięki takim działaniom mogą zwiększyć swoją konkurencyjność jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska. Łączy to rozwój gospodarczy z odpowiedzialnością ekologiczną. Połączenie tych dwóch aspektów pozwala na osiągnięcie trwałego sukcesu. Zapewnia to, że przyszłe pokolenia będą mogły cieszyć się zdrowym i czystym środowiskiem.

Poprzez wprowadzenie rozwiązań proekologicznych do swoich działań, beneficjenci mogą zwiększyć swoją atrakcyjność dla klientów. Inwestorzy coraz częściej wybierają firmy, które działają w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

Wdrożenie takiego modelu rozwoju pozwala dodatkowo na poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, dzięki czemu wspomagam walkę z globalnym ociepleniem. Pomaga to podnieść standard życia w okolicy i chronić środowisko dla przyszłych pokoleń. Zwiększona efektywność energetyczna i mniejsza emisja gazów cieplarnianych są możliwe dzięki takiemu paradygmatowi rozwoju, co pomaga w walce z globalnym ociepleniem.

Więcej informacji o czwartym naborze wraz z dokumentami potrzebnymi do złożenia wniosku można znaleźć na stronie NFOŚiGW pod tym linkiem.

Solar STAG to marka w portfolio spółki AC S.A. Pod tą marką od listopada 2020 roku firma oferuje klientom indywidualnymbiznesowym, jak i rolnikom kompletne instalacje fotowoltaiczne.