Fotowoltaika 2022 roku — podsumowanie

Fotowoltaika 2022 — ważne wydarzenia.

Fotowoltaika 2022 – to był kolejnym ważny rok dla rozwoju fotowoltaiki, czyli technologii produkcji energii elektrycznej za pomocą paneli słonecznych. W ciągu ostatnich kilku lat fotowoltaika stała się coraz bardziej popularna ze względu na jej ekologiczne i ekonomiczne korzyści. W 2022 roku rynek fotowoltaiczny nadal się rozwijał, i wiele firm zwiększyło swoje inwestycje w tę technologię. Najważniejszą zmianą było to, że mikroinstalacje prosumenckie, przyłączone już po 1 kwietnia 2022 roku, nie były już rozliczane według systemu opustów. Było w nim możliwe odzyskanie 70-80% wprowadzonej do sieci energii. Zamiast tego został wprowadzony system net-billing, w którym można było sprzedawać energię po rynkowej cenie sprzedaży, a jej wartość była odejmowana od kosztu energii czynnej w rozliczeniu rocznym. Należało jednak pamiętać, że nadal trzeba było ponosić większość opłat dystrybucyjnych i stałych.

Fotowoltaika tańsza od węgla.

Jednym z ważnych wydarzeń w 2022 roku było osiągnięcie przez fotowoltaikę poziomu ceny zawsze niższej niż energia pochodząca z węgla w wielu krajach. Oznacza to, że fotowoltaika stała się tańsza od tradycyjnych źródeł energii, co zachęciło wielu inwestorów do inwestowania w tę technologię.

Fotowoltaika jako ważne źródło energii odnawialnej.

W 2022 roku uznano fotowoltaikę za jedno z najważniejszych źródeł energii odnawialnej. Wiele krajów i firm ogłosiło ambitne cele dotyczące wykorzystania fotowoltaiki w swoich systemach energetycznych, co pomogło zwiększyć zainteresowanie tą technologią. Fotowoltaika jest czystym i nieemitującym zanieczyszczeń źródłem energii, co ma istotne znaczenie dla ochrony środowiska i walki ze zmianami klimatycznymi. W przeciwieństwie do innych źródeł energii fotowoltaika nie wymaga spalania paliw, co oznacza brak emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Instalacja paneli fotowoltaicznych to skuteczny sposób na redukcję emisji CO2 i ograniczenie zależności od paliw kopalnych.

Fotowoltaika 2022 – nowe technologie w fotowoltaice.

W 2022 roku pojawiły się nowe innowacyjne rozwiązania technologiczne w dziedzinie fotowoltaiki, takie jak panele słoneczne wielkości karty kredytowej czy specjalne farby słoneczne, które pozwalają na produkcję energii za pomocą każdej powierzchni. Te i inne nowe technologie pomogły zwiększyć efektywność i zasięg fotowoltaiki, co przyczyniło się do jej dalszego rozwoju. Ogólnie rzecz biorąc, rok 2022 był kolejnym ważnym rokiem dla rozwoju fotowoltaiki. Dzięki inwestycjom, nowym technologiom i coraz niższym cenom, fotowoltaika staje się coraz bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem dla produkcji energii elektrycznej. Wiele krajów i firm już teraz korzysta z fotowoltaiki, a jej popularność wciąż rośnie. W przyszłości możemy spodziewać się dalszego rozwoju tej technologii i jej coraz szerszego zastosowania w różnych dziedzinach.

Solar STAG to marka w portfolio spółki AC S.A. Pod tą marką od listopada 2020 roku firma oferuje klientom indywidualnym, biznesowym, jak i rolnikom kompletne instalacje fotowoltaiczne.

Klienci Solar STAG mogą liczyć na wsparcie nie tylko od projektu do montażu i uruchomienia instalacji fotowoltaicznej. Specjaliści i serwisanci Solar STAG pozostaną do dyspozycji klientów przez cały okres użytkowania paneli. Pomogą także w załatwieniu niezbędnych formalności, także tych dotyczących pozyskania dotacji ze środków publicznych.